Jäätmelubade/litsentisde taotlemine ja jäätmete impordi piiramine Eestisse

TEABEPÄEV: Jäätmelubade/litsentisde taotlemine ja jäätmete impordi piiramine Eestisse

Eesti Jäätmekäitlejate Liit korraldab 18.juunil TEABEPÄEVA, et rääkida lahti jäätmelubade/litsentside taotlemisel esinevad puudused/probleemid ja kuidas neid vältida ning arutada põhjuste üle, miks Keskkonnaamet piirab jäätmete importi Eestisse.

Ettevõtjad on kogenud, et jäätmelubade/litsentside taotluste menetlemine venib, Keskkonnaamet küsib küsimusi ja sageli jääb ebaselgeks, kas ja miks seda kõike vaja on.

Selle aasta alguses istusid liidu ja Keskkonnaameti spetsialistid ühe laua taha ja arutasid läbi, millised on põhilised probleemid, miks taotluste menetlemine venib, milliseid küsimusi saaksid taotleja vältida taotluse koostamise käigus ja millist infot on Keskkonnaametil kindlasti vaja enne taotluse menetlusse võtmise otsustamist.

Arutelu tulemused said kirja pandud korduma kippuvate küsimuste vormis. Lisaks on Keskkonnaamet täiendanud jäätmeloa taotluse koostamise juhendit.

22.aprillil andis Keskkonnaamet välja pressiteate, et piirab jäätmete Eestisse importi, keeldudes põhjendatud juhtudel riikidevahelise jäätmeveo loa andmisest.

Teabepäeval esinevad Keskkonnaameti jäätmebüroo juhataja Reet Siilaberg, jäätme peaspetsialistid Katrin Kaare ja Dagny Kungus.

Teabepäev TOIMUMISKOHT: Kadaka konverentsikeskus (Kadaka tee 4).

TEABEPÄEVAGA alustame kell 12.00 ja päeva lõpp on kell 16.00.

KAVA JA REGISTREERIMINE:
Teabepäeva kava saamiseks pöörduge palun EJKL keskkonnaspetsialisti Marit Liiviku poole – marit@recycling.ee või 523 18 18

Teabepäeva osalustasu Eesti Jäätmekäitlejate Liidu liikmetele on 59 EUR ja kõikidele teistele 89 EUR.

Osalustasu sisaldab teabepäeva materjale, kohvipausi ja kerget lõunasööki.