Hiiumaa sortimisjaamade projektist valmis video – tere tulemast Hiiumaa ringmajandustsooni!

Kool on suurepärane koht, kus omandada praktilised jäätmete sortimise kogemused, aga ka teadmised, mis jäätmetest edasi saab. ERMEL koostöös liikmete, partnerite ning Hiiumaa vallavalitsusega paigaldas Hiiumaa koolidesse sortimisjaamad.  Kõik Hiiumaa koolid on saanud jäätmete sorteerimisjaamad, mis tähendab, et paradiisisaarel teab iga koolilapski, kuidas jäätmeid liigiti koguda.

Pikem eesmärk on varustada kõik Eesti koolid ühesuguste sortimisjaamadega, et koolides üle Eesti oleks ühtne jäätmete liigiti kogumise süsteem ja koolilastel tekiks võimalikult varakult jäätmete liigiti kogumise harjumus — projektiga oleme jõudnud juba ka Saaremaale ning peatselt ehk ka juba teistesse Eestimaa omavalitsustesse. Vaata viodeot ja tere tulemast Hiiumaa ringmajanduse tsooni.

Projekti algatas Eesti Ringmajandusettevõtete liit ning projekti toetasid Hiiumaa vallavalitsus, SortAider OÜ, BioBag Baltic OÜ, EJKL Kompetentsikeskus MTÜ, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ, Eesti Pakendiringlus OÜ, Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ, Eesti Keskkonnateenused AS, Ragn-Sells AS, Epler&Lorenz AS, Enefit Green AS, EcoPro AS, Mullaabi OÜ, Hiiumaa Jäätmejaam OÜ, RVM Systems OÜ, COOP Hiiumaa, Hiiumaa Ettevõtjate Liit.