Pere ja Kodu Rohelise Kuuse kampaania võitjarühm Kajaka lasteaiast külastas Eesti Pakendiringlust

Pere ja Kodu koostöös Eesti Ringmajandusettevõtete Liiduga korraldasid lasteaiarühmadele konkursi Roheline kuusk, kutsudes üles pidama jõule loodussõbralikumalt.

Tallinna Kajaka lasteaia 6-7aastaste Mesimummu rühma võitis konkursi auhinnareisi ning külastas 21. veebruari preemiareisil Eesti Pakendiringlust, kus tutvuti segapakendite sortimisliiniga. 

 

Lapsed said teada, miks peaks prügi sorteerima ning nägid ise ka oma kogutud pakendijäätmete hunnikuid, mis liiguvad edasi pakendite sortimisliinile. 

Lapsi huvitas, miks siiski peab pakendijäätmeid eraldi koguma ning viima need eraldi konteinerisse. 

 

Küsimustele vastas Pakendiringluse juhatuse esimees Alder Harkmann – kinnitas, et pakendijäätmeid liigiti kogudes saab need suunata uute asjade valmistamisse. Näiteks tehaks plastijäätmetest spordiriideid, ehitusmaterjale, klaaspurkidest ja -pudelitest uusi pudeleid ja purke ning paber- ja pappjäätmetest uuesti papptooteid.

 

Lapsi huvitas ka väga spetsiifiliselt, mida saab teha näiteks pitsakarbist, piimapakist ja jogurtitopsist. Lapsed kinnitasid kõik, et sordivad kodus ka jäätmeid ning proovisid pakendikuhilast oma kodu jäätmeid leida.

 

Pärast sortimistehase külastust käisid lapsed ka Proto avastuskekuses leiutiste ajaloo ja maagiliste leiutiste maailmaga tutvumas.

 

Video ja pildid: https://drive.google.com/drive/folders/1EBvgvj6HnOUldiW4p7cdvVxm-LkV5bVp