ERMELi ja Delfi Meedia erakondade keskkonnaministrikandidaatide debatt

Kolmapäeval, 8 veebruail kell 10.00 korraldab Eesti Ringmajandusettevõtete Liit (ERMEL) koostöös Delfi Meediaga erakondade keskkonnaministrikandidaatide debati. Vestluses osalejatelt uuritakse, kuidas suunata Eesti elanikke rohkem jäätmeid liigiti koguma ja jõuda kokkuleppele nii elanike kui kohalike omavalitsustega uute käitlusvõimsuste rajamises osa  ja seeläbi saavutada senisest parem jäätmete ringlussevõtt.

Debatile on oodatud täna Riigikogus esindatud erakonnad ja erakonnad, kes ületavad viimaste arvamusküsitluste järgi valmiskünnise 5%. Debatist võtavad osa:

Sotsiaaldemokraatlik erakond: Madis Kallas

Reformierakond: Yoko Alender

Keskerakond: Tõnis Mölder

Isamaa: Üllar Saaremäe

EKRE: Rain Epler

Eesti 200: Margot Roose

 

Debatil lahatakse ringmajanduse ja jäätmepoliitikaga seonduvaid väljakutseid: Euroopa Liidu direktiiv kohustab kõiki Euroopa Liidu liikmesriike võtma juba 2025. aastaks ringlusesse ning korduskasutusse 55% kõigist riigi olmejäätmetest, kuid 2021.a. andmete kohaselt oleme sihtarvu saavutamisest veel üsna kaugel. 2021.a. suunati korduskasutusse ja võeti materjalina ringlusesse napp 30%.

Millised on need meetmed, mis aitavad meil saavutada Euroopa Liidult tulenevad suunised, kuidas parandada jäätmete liigiti kogumist ja tekitada uued käitluslahendused ning mida saab siin riik ja ametnikud ära teha.

Debati otseülekanne algab 8. veebruaril kell 10.00 Delfi uudisteportaalis.