Ringmajandus ehituses – konverentsil räägitakse, kuidas seda ellu viia

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit korraldab traditsioonilise Ringmajanduspäeva, mis on seekord pühendatud ehitusmaterjali korduskasutuse teemadele. Konverents ja ringsõit näidisprojektidel toimuvad LIFE IP BuildESTi raames. Vaata kava.

Konverents „Materjalide korduskasutuse võimalikkusest ehituses“ toimub 27. septembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis.

„Keskkonnahoiu vaates on ehitussektor väga mõjukas nii tooraine tarbimises, kasvuhoonegaaside emissioonis kui ka jäätmete tekkes. Euroopas kulub hoonetele ligikaudu 50% kaevandatavatest loodusvaradest ning neist tekib üle 30% Euroopa Liidu tekitatud jäätmete kogusest aastas. Ehituse jätkusuutlikkuse võti on ringmajandus. Mida rohkem me suudame oma ehitusmaterjale korduskasutada ja ringlusse võtta, seda enam säästame nii majanduslikke kui looduslikke ressursse,“ rääkis kliimaminister Kristen Michal.

„Ehitus on väga suure jalajäljega valdkond, kuid samal ajal ei ole ehituses ringmajandusmudelite järgi toimetamine väga lihtne ega levinud. Meil on häid näiteid, kuid palju on veel teha. Eesti Ringmajandusettevõtete liidu traditsiooniline Ringmajanduspäev ongi seekord pühendatud ehituse, täpsemalt ehitusmaterjalide korduskasutuse teemadele,“ sõnas Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu tegevjuht Margit Rüütelmann ning lisas, et konverents on väga ambitsioonika kavaga, proovides käsitleda teemasid alates projekteerimisest  ja materjalipankadest kuni tugimeetmete ja seadusandluseni.

„Ehitusvaldkond on väga kompleksne ning me peamegi hakkama harutama ringmajandust eeldavaid tegevusi ja küsimusi üsna algusest, näiteks: kuidas peaksime uusi hooneid projekteerima selliselt, et neid saaks tulevikus ka lahti võtta ja uuesti kokku panna või hoopis missugused on võimalused säilitada olemasolevaid hooneid, muutes nende kasutusotstarvet. Konverentsil kuuleme näiteid ja kogemusi nii Eestist kui mujalt,“ lisas Rüütelmann.

Konverentsi järel toimub ka ringsõit, kus saab spetsialistide juhendamisel aimu projektidest, kus on Eestis ringluslahendusi kasutatud. Ringsõiduga külastatakse Veerenni kvartalit, Patarei merekindlust ning Taltechi Mäepealse maja, kus muu hulgas tegeletakse korduskasutatavate ehituskonstruktsioonide katsetega. Vaata täpsemalt siit.

Konverents on tasuta. Kohtade arv on piiratud. Palun märgi registreerudes kindlasti, kas kavatsed osaleda kohapeal konverentsisaalis või veebis.

Vaata otseülekannet siit: https://www.youtube.com/watch?v=GJb5xPVbT-c

 

Ajakirjanikel palume osalemissoovist ette teada anda!

Eesti Ringmajandusettevõtete Liit on partner projektis LIFE IP BuildEST ehk renoveerimismaraton. Projekti käigus uuendatakse ja viiakse ellu Eesti hoonete rekonstrueerimise pikaajalise strateegia eesmärke ning tegeletakse rohepöördega hoonete energiatõhususe ja kliimakindluse vaates. Loe rohkem.